fake

Proč jsou fake dropy tak populární a budou navždy součástí Harder Styles?

Každý z nás to někdy zažil. Jste připraveni na drop, vyskočíte a vyzvednete ruce do vzduchu, ale najednou přijde pauza! Tak si přitisknete ukazováček na hlavu a zatočíte se jako balerína. Nebo si z prstů utvoříte písmeno L a přiložíte si ho na čelo. A než se vzpamatujete, je tu ta druhá a pravá exploze kicků, která vám vyrazí dech. Není toho však někdy až příliš?

Fake dropy vznikly za účelem překvapit fanouška s novým a nečekaným výjevem hudby a hlavně šílených kopáků. Moment úžasu lze nejlépe uplatnit právě v této části tracku. Na tento “šok efekt” se v poslední době zaměřuje stále větší množství producentů.

Na téma falešných dropů byl také dotázán v podcastu Plafonddienst obrovský Frenchcore talent Sefa. My si tak, včetně jeho výpovědí, toto zajímavé a aktuální téma rozebereme a shrneme.

371857601 854627192890735 3555674938604944864 n fake

Zdroj: Defqon.1 Festival

Kde se fake dropy vlastně vzaly?

“Vše to začalo jako vtip od GPF”, uvedl Sefa v podcastu. GPF jsou známí pro svou neobvyklou šílenou hudbu a show. Díky fake dropům dokázali své piep kicks přebít další extrémní dávkou výstižných a hlasitých zvuků. “Spousta DJs z počátku tento nápad kritizovala, ale i oni dělají dnes totéž”, dodal Sefa.

Proč jsou fake dropy tak často používané?

Tento hudební prvek je velmi účinný hlavně díky své nečekanosti a možností představení nové části. Představte si, že jdete na vystoupení vašeho oblíbeného interpreta a začne hrát jeho známá skladba. Vy ji v podstatě znáte do posledního detailu a beatu. Ale najednou! Fake drop! A kick edit! V tento daný moment se ve vás vzbudí dvě reakce. Zklamání z nepokračování tracku, který znáte, ale zároveň obrovské překvapení z nové části. Tento pocit nečekaného úžasu většinou vyhraje a vy tak zažíváte euforii a křičíte na všechny směry. Může se ale stát, že je falešný drop a nový zvuk provedený špatně. A ve vás to tak zanechá ještě horší pocit.

Sefa v podcastu také uvedl: “Když fake drop zahrajete a slyšíte, jak publikum křičí víc než u tracku před zmiňovaným šok efektem, budete to chtít zažívat častěji. Výsledkem je pak spousta fake dropů, které zanechají parket v chaosu. Což je ale na úkor kvality celé skladby.” Sefa dále dodal: “Je mnohem snazší překvapit publikum kopákem, který prolomí zvukovou bariéru, než vychytaným trackem plným emocí.”

Jak to při zahrání fake dropu vypadá zjistíte z videa níže!

U jakých interpretů tyto chytáky najdeme?

V dnešní době je slyšet fake drop skoro v každém tracku a setu. Vybrali jsme několik “průkopníků” a producentů, jejichž hudba je plná zmiňovaných prvků. Rebelion, D-Sturb, Warface, Act of Rage, Dual Damage, Cryex nebo Sickmode. To je jen hrstka Hardstyle DJs, u kterých si musíte dát pozor, abyste se nenachytali. Z Hardcorových producentů bychom zmínili Dimitri K, N-Vitral, Major Conspiracy či Deadly Guns. V Raw Hardstylu a Uptempo scéně se fake dropy rozmohly nejvíce.

Skvělé příklady falešných dropů najdete v těchto skladbách:

Za Hardstyle:

D-Block & S-te-Fan, D-Sturb – Feel It!

Sickmode, Rooler – TOO HOT

Rebelion – Bonkerz

Warface – X (A DECADE)

Sickmode – MAKE IT POP

Dual Damage – Hiding

Za Hardcore:

N-Vitral, BOMBSQUAD, Dimitri K – ADHD

Dither, Major Conspiracy, MC Livid – Party Life

Rooler, Villain – Hamertime – N-Vitral Remix

LunaKoprz, Dual Damage – GET RICH

Irradiate, Deadly Guns – KCKPRN

Za vypíchnutí stojí také set od Sickmode a Mish s názvem Rave Love. Ten se uskutečnil na letošním festivalu REBiRTH a je perfektním příkladem vystoupení, které je plné těchto populárních chytáků. A jak na ně lidé reagují? No, posuďte sami!

Má tento trend budoucnost?

Jelikož je nyní oblíbenost fake dropů obrovská, je těžké říct, jak dlouho jejich popularita vydrží a jak ovlivní Hardstyle a Hardcore scénu. Možná se z nich zrodí nový trend či jiný hudební doplněk? Nebo už budou navždy jedním z hlavních prvků Harder Styles?

Většina velkých jmen není fake dropy ve velké míře ovlivněna. A i když je sem tam použijí, snaží se propagovat své hudební prvky, které je dostaly až na vrchol. Přibývá však spousta menších i větších jmen, jež tímto šok efektem doslova žijí. Sefa také zmínil: “Je snazší vytvořit takový nářez než skladbu plnou emocí a příběhu. A proto DJs, kteří se tímto trendem řídí, nyní přibývají jako houby po dešti.”

Ve velké míře hrají tomuto trendu do rukou také sociální sítě. Ty naši scénu začínají obrovským způsobem ovlivňovat. A videa s fake dropy toho nejsou výjimkou a jsou velmi sledovaná a populární. Pokud byste se však rádi dozvěděli více o internetových platformách a jak ovlivňují Harder Styles, přečtěte si náš nedávný článek. Stačí kliknout zde!

Je tedy jen otázkou, kam se Hardstyle a Hardcore budou dále vyvíjet. A zdali fake dropy již navždy zůstanou spojeny s tímto žánrem. Avšak i ve světě plném falešných dropů a extrémních kicks se najdou DJs jako Sefa a další. Ti stále doufají, že jsou takoví, kteří preferují příběh celého tracku a dají průchod svým emocím.

342781092 1867779086941963 2202339540807693972 n fake

Zdroj: Rebirth Festival

A co na zmíněné chytáky říkáme my?

Za nás jsou faky dropy skvělé okořenění DJ setů. Jejich použití by se však nemělo přehánět. Ve velkém množství dokážou člověku znepříjemnit zážitek z vystoupení. Obecně však tento trend vylepšuje na akcích atmosféru. Vidět ravery, jak se nechají na fake dropy nachytat a poté slyšet jejich nadšené křiky do nového kicku zanechá skvělý dojem nejenom pro ostatní zúčastněné, ale i pro samotného vystupujícího.

My sami jsme se nechali na falešné dropy již několikrát načapat. A také si poté vykřičíme hlasivky do nového kopáku. Ale co vy? Líbí se vám tento trend? Či souhlasíte se Sefou a fake dropy jsou pro vás již unavující? Dejte nám vědět do komentářů!

Sdílet článek